Mw. Albertine de Haan
Psychomotorisch therapeut, MPS.jpg?fm=jpg&q=75&width=680)
T: 088-7558180
Aandachtsgebieden
Albertine is HBO afgestudeerd en deed de Master opleiding Psychomotorische Therapie. Tevens is zij senior geregistreerd vaktherapeut (SRVB). Binnen het UMC Utrecht Hersencentrum werkt zij voor beide aandachtsgebieden, te weten psychose en ontwikkelingsstoornissen van de afdeling Psychiatrie.
Binnen de aandachtsgebieden geeft Albertine de volgende therapieën:
Aandachtsgebieden binnen psychose:
- Stressmanagement training
- Spanningsregulatie
- Ontspanningstherapie
- Runningtherapie
- Therapie aan het programma stemmen horen
- Individuele psychomotorische therapie
Aandachtsgebieden binnen ontwikkelingsstoornissen:
- Agressieregulatie
- Emotieregulatie
- Interactie
- Impulsregulatie
- Prikkelverwerking
- Spanningsregulatie
- Competentie en zelfvertrouwen
- Systemisch werken
Persoonlijk
Binnen de zorg is vaak een verbale benadering voorhanden. Psychomotorische therapie biedt hierop een noodzakelijke aanvulling namelijk, het ervaringsgericht behandelen en communiceren. Binnen de psychiatrie past deze manier van werken goed bij de mogelijkheden van de patiënten.
Bewegen kan daarnaast bijdragen aan verbetering van stemming. Bewegingsgedrag van mensen komt vaak overeen met gedrag in het dagelijks leven. Hierdoor kan er geoefend worden met nieuw gedrag, om minder last te hebben van de klachten. Daarnaast geven lichaamsgerichte oefenvormen vaak mogelijkheden tot nieuwe ervaringen die terugval kunnen voorkomen.
Gezien mijn eigen positieve ervaringen met bewegen, de positieve feedback van patiënten op de therapie, de steeds verder gaande wetenschappelijke onderbouwing van dit vak en de vele mogelijkheden tot ingang die de therapie biedt bij verschillende problematieken, ben ik enthousiast over dit vak. Mijn ambitie is om de werkzaamheid en de werkzame factoren van de psychomotorische therapie te onderzoeken en bij te dragen aan het evidence-based behandelen.
Polikliniek en afdeling
Binnen de afdeling psychiatrie werkt Albertine voor zowel Psychose als Ontwikkelingsstoornissen.
- Vaktherapie
- Lees de folder over vaktherapie
Wetenschappelijk onderzoek en publicaties
Onderzoek naar de mogelijkheden voor een runningtherapie applicatie voor mensen die herstellen van een psychose, ter verbetering van motivatie.
Daarnaast werkt Albertine mee aan het onderzoek CAlming the Hyperactive mind.